Záznamy z kroniky domu a dojmy hostů...

rok 2008 

"Pokud existuje ráj, tak už víme, jak vypadá... Děkujeme za nádhernou dovolenou. P.S. Nedá se to popsat slovy."

Martin a Soňa

"Děkujeme za nádhernou dovolenou, úžasná příroda, nádherná přehrada s úžasnou vodou. Díky."

Kostečkovi a Marhoulovi

"I když jsme tady zažili nejchladnější den letošního léta, nechce se nám domů. Chalupa i okolní příroda nás úplně vstřebaly, bez ohledu na náš skutečný život. Šťastní lidé, kteří se o krásu dokáží podělit s ostatními..."

Dlabajovi a Buchtovi

"Magdaleno a Danieli, málokdy smekám..., ale tentokrát byl první i poslední dojem úžasný. Děkujeme."

Eva, Tomáš a Štěpa

"Opravdové sedmé nebe...! Děkujeme."

Tvrdoňovi

"Přesto, že nám počasí moc nepřálo, prožili jsme tady v Orlických horách krásný týden. Do přírody jsme se vypravili jen 2x, zato jsme prošli místní hrady, zámky a muzea. Doporučujeme všem Častolovice a Doudleby, naopak když vynecháte zámek v Litomyšli, nic se nestane... Tady na chalupe nám to rychle uběhlo, je tu moc hezky a útulno. Příště se zkusíme trefit do pěkného počasí, abychom si mohli vyzkoušet i posezení za chalupou nebo na lavičce u lesa. Děkujeme..."

Jana a Pavel Kostorkovi, Eva a Jarek Orsavovi, Zdena Gahurová

"Počasí – slunečné, okolí – krásná příroda a spousta zajímavostí, chaloupka – čisťounká, voňavá, velice útulná, velice příjemné prostředí."

Dopitovi, Pavlíkovi, Hani

"Milá rodino Šmídových, tenhle romantický pobyt se nám velmi líbil, máte to tu moc pěkný a útulný, moc krásná příroda a okoli. Děkujeme."

Andrea a Michal

"Děkujeme za příjemný pobyt ve Vaší nádherné a útulné chaloupce..."

Šárka, Martina, Olda, Honza, Vláďa

"Děkujeme za překrásné prostředí v útulné chalupě s bezvadným vybavením. Nádherná příroda, absolutní ticho – ideální podmínky k relaxaci. Při spánku se cítíte jako v nebi. Takový pobyt je pro nás cenější, než dovolená u moře. Rekonstrukci bývalé usedlosti jste zvládli výborně. Doporučujeme našim známým."

Vránovi

"Už když jsme přijížděli na Majdalenku, tušila jsem, že mě i pana fotografa Hejzlara čeká příjemný zážitek, a tak nemůže být překvapení, když teď napíši, že nejen Majdalenka je krásná chaloupka, ale Magda a Daniel jsou lidmi, kteří zasluhují veliký dík za svůj příspěvek české krajině. Za všechny čtenáře časopisu Chatař&Chalupář děkuji za pozvání..!"

Martina Lžičařová, šéfredaktorka časopisu Chatař&Chalupář

rok 2009 

"Prázdiny začaly, honem, kam teď? Na hory, do chatky, vydej se hned. Celá je ze dřeva, prostorná – nádhera! Škoda, že idylka tak rychle skončila. Sluníčko svítilo, chaloupka hřála, dopřála vyspalá, příjemná rána. Čas délky pobytu však zkrátil se nám, musím jet, my DĚKUJEM VÁM !!!"

Neitzelovi

"Když se můžeme na něco těšit a mít se kam vracet, tak se i to špatné kolem nás nějak ztrácí! ...skoro jako v sedmém nebi."

Tvrdoňovi

"Nezapomenutelné zážitky z pobytu v nádherném prostředí Vaší chaloupky a zdejší přírody si budeme neustále připomínat a budeme se rádi vracet."

Nahálkovi, Henebergovi

"Ten, kdo nezažil, neuvěří! Majdalenka má prostě duši... Majitelům přejeme hodně spokojených hostů a ještě jednou moc díky, bylo to skvělé... Určitě se vrátíme :-)"

Pytelovi

"Děkujeme za krásný, klidný a slunečný pobyt na chatě Majdalenka."

Žákovi, Indruchová

Zdenda: „Spal jsem celou noc, takže konečně OK“. Lenča: „Jako doma :)“. Boris: „KRÁSA“. Ala: „Souhlasím, bylo to tu supr :)“. Karlos: „Ale je tu krásně...!“ Míša: Móóóc pěkná dovolená! Děkujeme.

"Bylo to tady super – boží chata i skvělé výlety, Častolovice opravdu stojí za to vidět, doporučujeme také výlet k Zemské bráně údolím Divoké Orlice a samozřejmě také vyhlídku ze Studenských skal. P.S. Barborka začala říkat „á-hop“ a postavila se tady poprvé..."

Běhalovi

"Děkujem za krásný pobyt, bylo tu nádherně i počasí. Ideální místo na „vyčištění“ hlavy. Moc děkujeme."

Fišerovi, Mejstříkovi, Houšková

"Děkujeme za krásný pobyt a krásnou přírodu :-). Byly tady krásné výlety. Bylo to úžasný. P.S. Našli jsme tesaříka..."

Kubátovi

"Jenom škoda, že tady čas běží tak rychle. vůbec se nám nechce domů, klidně bychom tu zvládli ještě týden i dva...Ještěže se se můžeme vracet. Takže za pár dnů zase Ahoj."

Zuzana, Vojta, Ondra

"Děkujeme za velmi příjemný pobyt. Počasí nám sice nepřálo, zato Majdalenka nám to vynahradila."

Harlasovi, Krotovičovi, Strnadovi

"Děkujeme za skvělý pobyt v příjemném prázdninovém domečku, v klidném malebném prostředí. Moc se nám tu líbilo a moc rádi se sem příští rok vrátíme."

rodina Blažkových

"Čas bežel rychleji než zpožďující se hodiny nad kuchyňskou linkou. Díky za krásný pobyt a velmi příjemné prostředí."

rodina Štukavcova

"Děkujeme za příjemný pobyt na Majdalence. Počasí přálo. Chaloupka útulná. Příjemní sousedé. Klidné prostředí pro relaxaci. Doporučíme známým. Děkujeme."

Vysloužilovi, Laščák

"Moc krásná příroda, chaloupka taky, opravdu lepší, než hotely ńáký... Deště, sluníčka i skal jsme užili, nadherné chvíle jsme tady žažili. Poslední den jsme viděli strašné prase, určitě se sem vrátíme, určitě zase... P.S. Upekli jsme super borůvkovej koláč."

Maki, Adam, Erik

"Děkujeme za Váš citlivý přístup k vytvoření tak harmonického prostředí. Moc se nám tady v Majdalence líbilo. Příroda dodala klid a radost jako šlehačku na dortu. Rádi prázdninovou chaloupku doporučíme."

Sklenářovi

"V krajině Podorlicka jsme prožili příjemný týden se spoustou výletů autem, cyklistiky, houbaření a sběru borůvek. ...a těžko zapomeneme na úžasné posezení na lavičce pod lesem. Rádi se sem zase vrátíme."

Bohatí, Pivoňkovi

"Aj keď sme v Majdalenke strávili len malú časť dňa, vždy sme sa tu netrpezlivo vracali. Jedni sa těšili do veľkej vane, iní na večernú grilovačku. Veď nám po celodennom poznávaní Orlicka aj susedného Polska vždy poriadne vytrávilo. Keby to šlo, tak si do batožiny pribalíme aj Vašu Majdušku. Ďakujeme."

Zuzana, Vlado, Betka, Rudo a Sam

"Wir durften eine Woche lang einen schönen Teil Tschechiens kennenlernen und geniessen. Unsere Ausflüge gingen zur Zerotinischen Papiermühle nach Velke Losiny und ins Altvatergebirge. Wir besichtigten das Schloss Castolovice mit seinen schönen Parkanlagen, das Handwerksmuseum in Letohrad und nutzten Zamberk für verschiedene Einkäufe. In Rychnov n.Kneznou endeckten wir Mittwochs einen Wochenmarkt. Wir werden diese Zeit in guter Errinerung behalten."

Schmid, Schneider, Boschan

"Milí manželé Šmídovi, Vaší překrásnou Majdalenkou jste nasadili konkurenci laťku hodně vysoko. Těžko budeme hledat něco lepšího. Rádi se k Vám vrátíme."

P&J Ouzký, K&M Soukupovi

rok 2010

"Vítr kolem chatky fičí, závěj sněhu narůstá. V Majdalence teplo milo, nálada je výborná. Domek skrývá vše co třeba, hračky, postel, nádobí, že je venku meluzína, nám ani moc nevadí. Škoda, že se konec blíží, čas odjezdu nastává, při písničce, při vínečku, čas tak rychle ubíhá. Magdo a Dane, děkujeme."

Nádvorníkovi. Brno - Výkleky

"Majdalenka - pro někoho jen jméno, pro dalšíhosentimentální vzpomínka na známou písničku 80-tých let a pro nás, nestydím se říct, hmatatelný zážitek z krásného pobytu v dokonalé roubence. Ani dospělé a ani nedospělé osazenstvo ji nepouští rádo. Jedinou útěchou je nám fakt, že pobyt hodláme zopakovat. Děkujeme za komfort, který jste nám poskytli."

Nejedlovi a Kristkovi

"Milí Šmídovi & čtenáři kroniky, bylo šedé nebe a za celou dobu jsme neviděli sluníčko. Dvě z našich tří dětí pobyt strávily v posteli, neboť dostaly žaludeční virózu, zvracení, průjem a horečku. A tak jsme většinu času strávili na židlích a lavici v kuchyni - hraním her a ''poočku'' sledováním olympijských her ve Vancouveru. Ale přesto, bylo nám tu dobře. Vše pochází z krásného pocitu kouzelného detailu a velkolepě dosaženou prací na interiéru. Vše bylo zařízené tak, abychom se mohli cítit JAKO DOMA... Troufl bych si říct - MAJDALENKA nastavuje laťku tam, kde by měla být."

Marty+Veronika+babička Marie+Deborka+Ineska+Davídek Loučkovi, Olomouc

"Děkujemne za moc krásný a příjemný pobyt v této moc útulné chaloupce. Díky této atmosféře jsme získali spoustu pozitivní energie, kterou budeme předávat dál."

Děkuje Jana a Pavel

rok 2011

"Letos jsme se do Majdalenky opět vrátili a to mluví o všem..."

Hazlasovi, Strnadovi, Krotovičovi

"První dojem jsme už získali na fotkách internetu. Nejvíce nás zaujala vana, která nezklamala. Byly to krásně prožité tři dny, které jsme si naplno užili. Dětem se nejvíce líbily dřevěné hračky, které náhodně objevily ve skříňce. Místo sněhu, který jsme očekávali, jsme si zařádili na ledu..."

Lucka, David, Míla, Lili, Vendy, Jana, Pája a Vanila

"Děkujeme za krásný pobyt na Majdalence, rádi se budeme vracet!!"

Voudruškovi + Mikulášovi z Kroměříže

"Sotva jsme přijeli, už zase odjíždíme. Všechno tady bylo pěkné, rádi se sem vrátíme. Děkujeme Vám za krásnou dovolenou."

Tomáš, Barunka, Hanka, Stanislava, babička Terezka, Jitka, Karel a babička

"Uteklo to jako voda, bylo nám tu jako doma. Stihli jsme toho velice, projeli všechny vesnice. Tak snad jednou, zas a znova, zdraví rodina Šebestova."

Eliška, Martin, Martínek, Mireček, Janinka z Dolních Dunajovic

"Báječné VÁNOCE 2011"

Hana, Pavel a David z Brna ♥

rok 2012

"Dear Majdalenka, we had a wonderful time here in Studené.The nature reminded me of my childrenin the Blue Ridge Mountains of North Carolina. Our son saw many dinosaurs in the moutains and he draw a brachiosaurus here for you. We hope to come back soon..."

David, Zuzana, Tommy, Miloš and Miha

"Milá Majdalenko! Prožili jsme super odpočinkovou dovolenou v krásné pohádkové chaloupce!!! Je tu neuvěřitelný klid a ticho!! Moc děkujeme a s radostí se budeme vracet."

Kollerovi & Klaclovi

"Děkujeme za krásný týden na Majdalence. Napadla spousta sněhu a celou dobu svítilo sluníčko. Snad se brzo vrátíme..."

Šárka a Jirka

"Milí manželé Šmídovi, přijměte prosím naše uznání a poděkování za vytvoření Majdalenky – báječného místa pro odpočinek, kterému jste svým vytříbeným vkusem vtiskli duši a pohodovou atmosféru. Vše již bylo snad v této kronice napsáno, tak snad jen doplním slova svých vnuček: „Babičko, tady je to krásné!“ Srdečně zdravíme a rádi se opět vrátíme."

Eva Ševčíková s rodinou

"Děkujeme za krásný pobyt, sice chladný, ale odpočinkový. Velice se nám na Majdalence líbilo."

Magda. Míša, Péťa... Prostějov, Kostelec na Hané